Úspěch v Technohrátkách

Náš žák, Matěj Mastík z 9. A, vyhrál se svým výrobkem Dřevěná sesle se státním znakem hlasování na facebooku.

Po „covidovém úspěchu“ v letech 2020 a 2021 se TECHNOhrátky, projekt Pardubického kraje na podporu odborného vzdělávání, vrátily v roce 2023 potřetí ke kutilské soutěži Řemeslo doma. Žáci základních i středních odborných škol mohli přihlásit jakékoliv dílo vlastnoručně vyrobené v domácích podmínkách ze železa, dřeva, plastu či textilu. Hodnotilo se 53 nejrůznějších příspěvků ze sedmnácti škol. Žák 9. ročníku Matěj Mastík přes letní prázdniny vyráběl další výrobek a opět se mu zdařil.

V úterý 30. 1. 2024 na slavnostním setkání v sálu Jana Kašpara v budově Krajského úřadu Pardubického kraje Matěj jako cenu obdržel svůj vlastník hoblík a sadu řezbářských dlát, které určitě využije v další práci se dřevem.

Petr Doseděl, učitel pracovních činností