Republikové finále OVOV

Autor: Druhý stupeň

Začátek školního roku patří tradičně republikovému finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. A i letos jsme tam měli své želízko v ohni! Jako vítězka krajského kola se na něj probojovala Eliška Maříková. Navzdory nepříznivé předpovědi počasí nám opět nepršelo, a tak jsme mohli očekávat řadu kvalitních výkonů.

V úvodních disciplínách byla Eliška asi trochu nervózní, proto jí nevyšly úplně ideálně. Vše se ale naštěstí změnilo ve skoku dalekém. První den tak ukončila na 19. místě. Druhý den se jí ale podařilo vše a před závěrečným během atakovala elitní desítku. 1000m zaběhla výborně, bohužel se to nakonec těsně nepovedlo. I tak je 12. místo na takovéto obrovské akci vynikajícím výsledkem.

Kromě několika set nadšených sportovců se atletického klání zúčastnilo několik desítek olympioniků. Za všechny lze alespoň zmínit olympijské vítěze Jana Kůrku či Jiřího Dalera nebo stříbrného medailistu z posledních OH Lukáše Rohana. V exhibici sportovců všechny přítomné šokoval desetibojař Adam Sebastian Helcelet, který odhodil dvoukilový medicinbal do vzdálenosti 34 m!!! Mimochodem nejlepší výkon v kategorii soutěžících učitelů byl 21,10.

Další vydařený ročník této soutěže je za námi a my jen doufáme, že za rok opět nebudeme chybět. I proto je nejvyšší čas pustit se do dalších tréninků 😊

Daniel Peroutka