ZŠ Habrmanova

„Škola pro život”

McDonald´s Cup – okrskové kolo

Autor: Druhý stupeň

Obě kategorie odehrály své zápasy v Lanškrouně. Počasí sice nebylo úplně ideální, ale přesto se chvílemi objevovalo sluníčko.

Naši nejmladší odehráli pouze dvě utkání. To první bylo celkem vyrovnané. Rozhodlo pár maličkostí, bohužel v náš neprospěch. V tom druhém se už jasně ukázalo, že jsme nastoupili s hráči o rok až o dva mladšími a soupeř nás jednoznačně přehrál. I tak jsme předvedli bojovný výkon, za který se nemusíme stydět.

Ve starší kategorii nás čekaly čtyři zápasy. Hned ten první byl od začátku poměrně jednoznačný a my ho bez větších problémů zvládnuli. V tom druhém nás čekalo stěžejní utkání – derby proti ZŠ Ústecká. Asi nejsilnější tým, kde se kluci vzájemně znali z místního fotbalového klubu. Hrálo se překvapivě na jednu stranu! Bohužel jsme zahazovali jednu šanci za druhou. Když už jsme ale konečně vstřelili branku, náskok jsme dokázali postupně zvyšovat až do konce. Další výhra by nám definitivně zaručila postup. Opět jsme byli jasně lepší a v poločase vedli 3:0. Po změně stran jsme ale během minuty dvakrát inkasovali a začali jsme být nervózní. Naštěstí další gól vše zlomil a my se mohli radovat z vítězství v turnaji. Poslední zápas už byl jen formalitou, kde jsme svoji dominanci potvrdili.

Mladší kategorie jela hlavně na zkušenou a ukázala, že může být příslibem do budoucna. Ta starší se ukáže v dalších bojích v okresním kole 6.5.2024 v Ústí nad Orlicí.