Příběhy našich sousedů – 8. B

Příběhy našich sousedů je vzdělávací projekt neziskové organizace Post Bellum pro žáky základních škol, jehož cílem je dokumentovat životy pamětníků ve formě videa, rozhlasové reportáže, komiksu či animace.

Z naší školy se v tomto školním roce rozhodla na projektu pracovat skupina žáků z 8. B ve složení: Antonín Kovář, Tereza Honišová, Ondřej Herrman, Míra Kolář, Radek Krška a Jakub Špaček. Pod vedením Tondy zpracovali životní příběh pana Jaromíra Loma, řečeného Akéla, bývalého vedoucího 7. skautského oddílu Česká Třebová. Výsledkem jejich práce je rozhlasová reportáž, kterou si můžete poslechnout na tomto odkazu:

Jaromír Lom – Příběhy našich sousedů (pribehynasichsousedu.cz)

Výsledky své práce představilo celkem deset týmů z různých škol za účasti samotných pamětníků a veřejnosti ve středu 19. 6. 2024 v Malé scéně v Ústí nad Orlicí.