Pěšky do školy 2023

V týdnu od 18. do 22. září 2023 se naše škola zapojila do akce Pěšky do školy, kterou pořádá organizace Pěšky městem v rámci Evropského týdne mobility. Jak probíhal celý týden?

• U vstupu do školy upozorňovaly na akci plakáty vyrobené dětmi a lákaly k zapojení. Před školou po celý týden ráno hrála hudba a moderátoři z řad našich žáků zpovídali příchozí. Některé třídy si navíc připravily doprovodné aktivity. Poslední den mělo velký úspěch ranní cvičení s hudbou.
  • Žáci natáčeli cestou do školy videa, která byla zveřejněna na sociálních sítích.
  • Zaregistrované třídy zaznamenávaly způsob dopravy žáků do školy, přičemž získávaly body, nejvíce za celou cestu pěšky, jízdu na koloběžce či na kole nebo využití hromadné dopravy.

Budeme i dále chodit do školy pěšky?