Den dětí na ZŠ Habrmanova

„Když radosti není dosti, radujme se z maličkostí…“, zpívá se v jedné z písní J. Uhlíře  a  Z. Svěráka.

Dnešní doba není pro mnohé z nás jednoduchá, a tak jsme chtěli vnést do obyčejného a také deštivého dne trochu radosti i my. 25. května uspořádala naše škola odpoledne věnované nejen našim dětem, ale i těm, které v naší zemi našly nový domov. Kdo vstoupil do školy vchodem do budovy 2. stupně, získal kartičku, na kterou mohl sbírat razítka za splnění nejrůznějších úkolů v pergole i tělocvičně školy a v cíli ho čekala veselá medaile. Školou zněl zpěv písní v podání různých tříd i jednotlivců, hra na hudební nástroje i hudba doprovázející taneční vystoupení. Posedět a občerstvit se mohli návštěvníci v kavárničkách, které pro ně připravili žáci 9. tříd, nebo si venku opéct buřty či trdelník. V závěru v několika stáncích děti nabízely své výrobky a proběhla i burza hraček. Pro zájemce o skauting se zde prezentovala místní organizace – Javor.

Z tváří účastníků se dala vyčíst dobrá zpráva. Náš záměr – vykouzlit na rtech dětí úsměv a potěšit je – se zdařil.

Učitelé a žáci ZŠ Habrmanova