Úspěch našich žáků v krajském kole Zeměpisné olympiády (Pardubice, 27.3.2024)

Autor: Druhý stupeň

Ve středu 27. března 2024 změřili tři nejlepší účastníci okresního kola zeměpisné olympiády své síly se zeměpisnou elitou celého Pardubického kraje. Krajské kolo se konalo v Centru celoživotního vzdělávání umístěném v budově nejmladšího pardubického gymnázia (Mozartova v Polabinách); co by kamenem dohodil od břehu Labe.

Už sama účast v krajském kole je vizitkou mimořádně nadané a schopné osobnosti žáka. Navíc takto podpořeno vynikajícím umístěním:

Lukáš Večeře (6. A)  – 2. místo v kategorii žáků 6. ročníku

Matěj Mastík (9. A) – 4. místo v kategorii 8.-9. ročníku

Aleš Kobulej  (7. A) – 10. místo v kategorii žáků 7. ročníku

Je to opravdu velká radost – a příležitost uvědomit si, jak talentovaným žákům máme tu čest se věnovat.

Všem jmenovaným děkujeme za zodpovědnou přípravu, kterou nebrali na lehkou váhu. Uspět v zeměpisné olympiádě znamená mít jistý přehled o světě kolem nás v jeho globálních i regionálních souvislostech. Lukáš, Matěj i Aleš tuto dovednost osvědčili – a svými dotazy během cesty do Pardubic mne přesvědčili, že se připravili víc než svědomitě.

Nádherný příklad všem ostatním spolužákům. O to cennější, že všichni kluci vynikají zdaleka nejen v geografii.

Učitel zeměpisu Zdenek Hübner