„Škola pro život”

OVOV – RF

Autor: Druhý stupeň

ZŠ Habrmanova na republikovém finále OVOV

Jedinou sportovní soutěží pro školy v tomto kalendářním roce bylo republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. To se opět po roce uskutečnilo v brněnském areálu VÚT. Tato soutěž je založena na principu atletického desetiboje, akorát některé technické disciplíny jsou nahrazeny posilovacími cviky (kliky, shyby na šikmé lavici, sedy – lehy, švihadlo).

Tohoto klání se účastní i bývalí a současní olympionici, kteří se stávají patrony jednotlivých týmů. Naším patronem byl bývalý běžec na lyžích Stanislav Henych. Tento velmi sympatický pán s námi strávil celé dva dny, povzbuzoval naše závodníky a vše ještě pečlivě fotografoval.

Za ideálního počasí si všichni naši svěřenci vylepšili svá maxima v několika disciplínách. Z celkového počtu 73 škol jsme se umístili na krásném 17. místě! Nejlepšího výsledku dosáhla Terka Dejdarová (6.) a Verča Kotyzová (11.). I ostatní naši závodníci skončili v první polovině startovního pole. V kategorii učitelů se na výborném 2. místě ještě umístil kolega Petr Doseděl.

Tímto bychom jim chtěli poděkovat za reprezentaci naší školy. Nyní se už pomalu začínáme připravovat na další ročník.