Náš zájezd do Rakouska- 1.den.

Autor: Druhý stupeň

Ve dnech 30.-31.5. 2024 se 50 němčinářů ze 7., 8. a 9. ročníků naší školy vydalo na zájezd nazvaný Za kulturou, historií a přírodními krásami Rakouska.

Velmi brzké ranní vstávání ve čtvrtek 30.5. bylo krušné, ale vyplatilo se. Po příjezdu do historického městečka HALLSTATT nás zubačka vyvezla na místo, odkud jsme se vydali na prohlídku solného dolu. Ta probíhala s panem průvodcem a ve dvou jazycích (němčině a angličtině). Byla doplněna o 3D promítání, jízdu na dřevěných skluzavkách a výjezd vláčkem z dolu ven. Ačkoliv před vstupem do dolu vydatně pršelo, po prohlídce se počasí umoudřilo a nám se odkryly úžasné výhledy na HALLSTATT a okolí. Počasí vydrželo pěkné i v odpoledních hodinách, kdy jsme si městečko mohli nerušeně prohlédnout. Poté už nás čekala cesta autobusem do města Linec (německy LINZ), kde jsme byli ubytovaní.

.