Krajské kolo POKOS v Sezemicích (11. září 2024)

Autor: Druhý stupeň

Vybraní žáci z našich 7. – 9. tříd vytvořili na zmíněné branně-sportovní disciplíně (POKOS je zkratkou Přípravy občanů k obraně státu při Armádě české republiky) tradičně velmi sehraný tým. Bylo hezké sledovat, jak spolu během náročného 3kilometrového orientačního běhu pěkně spolupracují. Pracovali svědomitě, běželi vytrvale – a o úkoly se podělili zodpovědně.

Jmenovitě Victoria Pavlásková a Martin Janeček z řad deváťáků, Eliška Karlíková (zastoupila nemocnou Nelču Halvovou; moc díky!) a Michal Kolář jako osmáci – nejmladší pak reprezentovali Natálka Patková a Matyáš Peterka. Umístění na šestém místě v krajském kole je velmi hezké, byť po loňském triumfu na chviličku možná zamrzelo. Ale skvělí byli všichni. Podle vyjádření pořadatele (Krajské vojenské velitelství v Pardubicích) byli dokonce suverénně nejlepší ve všech disciplínách… až na střelbu ze vzduchovky (a airsoft).

Často si my starší na mladé stěžujeme; někdo dokonce láme hůl. Kdo ale děti opravdu zná, kdo má možnost s nimi pracovat, musí být nadšen z jejich přirozené sounáležitosti a spolupráce, odvahy… životního optimismu a elánu.

Jako vaši učitelé vám přejeme; a z vašich úspěchů se radujeme.                                           Zlomte i příště ve všem vaz!                                              Zdeněk Hübner