Jižní Anglie netradičně- den první

Autor: Druhý stupeň

V neděli 15.9. se 50 žáků naší školy z osmých a devátých ročníků vydalo na poznávací zájezd do jižní Anglie. Po dvacetičtyřhodinové cestě, která obnášela také noční přesun na trajekt, jsme v pondělní ráno vystoupili z autobusu na pobřeží v Brightonu. Po snídani v místní kavárně jsme se vydali na krátkou relaxaci na pláž. Po té jsme zavítali do úžasného podmořského akvária Sea Life Centre. Po jeho návštěvě jsme se prošli kolem královského paláce Royal Pavilion, přes centrum města, kde jsme mohli ochutnat typické anglické speciality jako Fish and chips nebo Jacket potato a došli jsme k vyhlídkové věži British Airways i360 s pohyblivou rozhlednou. Po nádherném výhledu na přístavní město Brighton jsme se vydali kdo kam chtěl-  buď na Brighton Pier– zábavní a zároveň nejdelší molo v Británi, které je dnes chráněnou památkou, nebo opět na pláž. Nakonec nás čekal už jen přesun autobusem k místu ubytování v hotelu Ibis v městě Portsmouth. Portsmouth je místem narození Charlese Dickense a pobytu A.C. Doyla, který právě zde dal světu Sherlocka Holmese 🙂.