Výlet 7.C

Autor: Druhý stupeň

22.6. jsme se vypravili na školní výlet do Litomyšle. Nejdříve se zdálo, že nám počasí nepřeje, ale než jsme dojeli na autobusové nádraží v Litomyšli, vyjasnilo se a my jsme se mohli vydat za dobrodružstvím.

Jako první jsme navštívili renesanční zámek. Po nádherné prohlídce jsme se přesunuli do klášterních zahrad, kde jsme se osvěžili zmrzlinou a chvíli si odpočinuli. Následně jsme šli do města a dostali rozchod. Někteří z nás z nás se stavili na činu, na kebab anebo na zmrzlinu.

Na třetí hodinu jsme se dostavili do Portmonea, muzea Josefa Váchala. Po další intenzivní prohlídce jsme cestou na autobus mohli pozorovat nutrie v řece a také nás překvapila veverka. Cesta domů byla pohodová, mohli jsme probrat všechny zážitky a poznatky. Kolem páté hodiny jsme se dostali do Třebové a tím skončil náš velice užitý výlet.

Autor článku: Ema Jansová