Předškoláci ve škole

V úterý 21. února se na nás přišli podívat předškoláci z MŠ U Koupaliště. Prvňáčci se na své kamarády moc těšili. Chtěli ukázat, co se naučili a jak pěkně pracují.

Společnou hodinu jsme zahájili pozdravem. Každý prvňáček měl v lavici volné místo pro kamaráda ze školky. Předškoláci si tak mohli vyzkoušet, jak se sedí ve školní lavici. Pokračovali jsme představením. Představila jsem také Agátku, Matýska a Oskárka, kteří nás doprovázejí v jednotlivých pracovních sešitech. Postupem vyučovací hodiny jsme vystřídali několik činností. Během rozcvičky jsme kamarády naučili novou básničku „Ruce, ruce, ručičky“. Děti si vzájemně ukázaly a zkontrolovaly správný úchop tužky, kreslily obrázek podle čteného diktátu, zavítaly do písankové galerie, plácaly písmenkové mouchy, zahrály si ve dvojicích na detektiva, zazpívaly a zatančily „Hlava, ramena, kolena, palce“.

Všechny děti byly moc šikovné. Zasloužily si odměnu v podobě pochvalného listu a kolíčkového odznaku.

Děkujeme předškoláčkům i paní učitelkám za jejich návštěvu.