3. C – Halloween v hodině ANGLIČTINY

HALLOWEEN v hodině ANGLIČTINY

Halloween je často odsuzovaný jako cizí svátek, který k nám nepatří. Přitom je to ale perfektní příležitost k tomu strávit příjemný čas s rodinou a přáteli. Vydlabávání dýni už se ujalo i u nás. A ač koledovat tu nikdo nechodí, halloweenské párty tu mají slušnou tradici. Stejně jako strašidelné kostýmy, které se dají buď koupit, nebo vyrobit doma vlastními silami.

Ať už se rozhodnete vyrazit na halloweenskou párty, nebo si jen pěkně vyzdobíte domov a na Halloween si se svými nejbližšími uděláte pěkný večer, to už je jen na Vás. Určitě by ale byla škoda tento svátek propásnout a neužít si ho.

Jak se slaví Halloween v Americe?

Američané, především děti a dospívající, Halloween milují. Přípravy a nákupy často probíhají už měsíce předem, úplně stejně jako u nás na Vánoce. Středobodem všeho je koledování a s ním spojené děsivé masky. Všechny maminky a tatínkové proto již v říjnu řeší, co si jejich ratolesti vezmou na sebe.

Koledování se odehrává v rodině, nebo mezi sousedy a přáteli. Děti se oblečou a po setmění, až se rozsvítí všechny svícny, vyrazí ven. Koledníci se u každého domu, který navštíví, ohlašují formulkou Trick or Treat. Ta se překládá jako fráze Koledu, nebo něco provedu. Hlava domácnosti je musí odměnit, nejčastěji se rozdávají čokolády a další sladkosti.

Pokud ale koledníci nic nedostanou, vyvedou u domu nějakou neplechu. Velmi často ho například zahází toaletním papírem nebo natřou venkovní kliky zubní pastou. Děti mají v zásobě vždy spoustu rošťáren, a proto je lepší být připravený. Nebo dělat, že nejste doma. Lakota se totiž na Halloween rozhodně nevyplácí.

A jak jsme oslavili Halloween v hodině ANGLIČTINY my? Maminky nás podpořily, a tak jsme se zjevili ve strašidelných maskách. Čekala na nás spousta aktivit – Scary Halloween Story For Kids – Too Much Candy, luštění crosswords, plnění úkolů na interaktivní tabuli, skládání domina. Moc pěkně jsme si tento festivalový den užili.