3. A + 3. B – Školní výlet

V úterý 14. května 2024 jsme v 8. hodin vyrazili autobusem na parkoviště Macocha. Děti si nakoupily suvenýry, posvačily a prohlédly jsme si propast Macochu nejen z Horního můstku, ale i z Dolního. Poté jsme sjeli lanovkou dolů k Punkevním jeskyním. Moc ochotná paní prodavačka v suvenýrech udělala dětem krásnou přednášku o historii Moravského krasu a dala dětem do ruky již mrtvý krápník. V Punkevní jeskyni děti mohly fotit a dokonce zažily i jeskynní tmu. Došly jsme až na samé dno 138 metrů hluboké propasti Macocha a potom už jen následovala vodní plavba motorovými loděmi po říčce Punkvě. Vláčkem jsme se svezli na parkoviště u hotelu Skalní Mlýn, kde už na nás čekal autobus a jeli jsme domů. Výlet se vydařil a děti byly moc spokojené.