3. A – Halloween

Halloween je původně keltský lidový svátek, který se slaví 31. října, tedy den před křesťanským svátkem Všech svatých. Svátek se zachoval především v anglosaských zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku a Austrálii. A protože se již třetím rokem učíme angličtinu, oslavili jsme tento svátek projektovým dnem. V hodině matematiky jsme zvážili dýni, cukr, opakovali si jednotky hmotnosti a učili se používat odměrku na potřebné množství vody. V českém jazyce jsme zpracovali pracovní postup na výrobu dýňové pochoutky – marmelády. V pracovních činnostech vznikly vydlabáním dýňové lucerny a omotáváním nafouknutých balónků (Uf, to byla dřina!) se narodila strašidýlka. Při výtvarné výchově jsme namalovali dýně a poskládali do leporelka. Vznikly tak časosběrné snímky na téma „Jak vyrostla dýně.“ Tento den jsme si náramně užili a s radostí jsme vyzdobili svými dílky školní chodbu.