2. A – Školní výlet

Dočkali jsme se! Konečně můžeme vyrazit na školní výlet! A kam? Vybrali jsme si PINGUin park v Přívratě. Od školy jsme se vydali nádhernými loukami, poli, kopci a lesy, které obklopují Českou Třebovou. Zastavovali jsme se, kochali se výhledy do údolí a zapisovali si do paměti vše, co nás zaujalo: luční kvítí, zpěv ptáků, zralé třešně, opuštěnou strakapoudí dutinku, mihnutí se zajíčka. Nepolekala nás ani vysoká tráva. Hop a skok přes kopec nad Březinou – a už jsme viděli Přívrat. Cestou jsme se pozdravili se třemi kachními mláďaty, zamávali včeličkám v úlu, spočítali kozičky na pastvě, proběhli osikovou alejí – a už jsme byli v cíli. Sedm kilometrů jsme zvládli jako nic. A představte si – nikdo se cestou neptal: „Kdy už tam budeme?“ J V PINGUin parku na nás čekalo tolik zábavy! Motokáry, kolotoč, vodní hrátky, balancér, lanovka, opičí dráha, bungee trampolína, lukostřelba, opékačka vuřtů. K tomu přidejte nádherný slunečný den a zážitek z cesty autobusem domů. Zkrátka: výlet se nám opravdu vydařil!