ZŠ Habrmanova

„Škola pro život”

Rozhovory 5.B


Autor: První stupeňRozhovor týmu Jupiter s panem učitelem Petrem Dosedělem

Jupiter: Jak dlouho učíte tělocvik? 

P. uč. Doseděl:  Tělocvik vyučuji desátým rokem na naší škole Habrmanova v České Třebové. 

Jupiter: Kolik času denně trávíte cvičením? 

P. uč. Doseděl:  V současné době se věnuji spíše svým dětem než sobě, ale dříve jsem sportoval denně. S dětmi se věnujeme sportování tak 30 – 60 minut denně, ať venku nebo doma v dětském pokoji – máme žebřiny, nafukovací žíněnku – od Ježíška 😊 

Jupiter: Jezdíte na dlouhé výlety na kole? 

P. uč. Doseděl: Když se náhodou jedu projet sám na kole, tak jedu spíše na kratší projížďku, například po cyklostezce do Ústí nad Orlicí a zpět. Na kole jezdíme na projížďky se svými dětmi na různá dětská hřiště v našem městě, či v blízkém okolí. 

Jupiter: Věnujete se i nějakým jiným sportům či koníčkům? 

P. uč. Doseděl: Již na základní škole jsem se aktivně věnoval atletice, konkrétně skoku do výšky. Stále jsem členem družstva v 2. lize mužů v litomyšlském oddíle. V loňském roce jsem se zúčastnil jednoho závodu a v letošním roce snad bude víc příležitostí. Rád se věnuji gymnastice, kondičnímu posilování, lyžování a snowboardingu. Na druhou stranu, ale i rád odpočívám. 

Jupiter: Jaké je vaše nejoblíbenější jídlo? 

P. uč. Doseděl: Kuře s rýží 😊. Ale především bych chtěl moc poděkovat všem kuchařům a kuchařkám, kteří se vždy na přípravách dobrých jídel podílí. Teď mluvím o mé mamince, manželce, babičkách v mé rodině a také zaměstnancích v naší výborné školní jídelně. 

Jupiter: Jaký byl váš nejlepší dárek, který jste dostal v životě? 

P. uč. Doseděl: Tuhle odpověď musím rozdělit😊.

Velmi mě potěšil dárek od skupiny žáků naší školy, kterým jsem se hodně věnoval v oblasti sportu i mimo školu – pohár a k němu dort s mottem: Co bolí, to sílí! 

Životní dárky: narození našich dvou dětí. 

Jupiter: Kolik máte sourozenců a jak se jmenují? 

P. uč. Doseděl: Mám jednu sestru, jmenuje se Radka 😊