1. A – Školní výlet

V pátek 11. června jsme využili pěkného počasí a vydali se na dlouho očekávaný výlet. Naše cesta vedla přes Javorku kolem sochy Šárky, dále přes kopec Roubák, odkud jsme se Saharou dostali až na Hory. Zde jsme ochutnali místní pitný pramen a podívali se na kapličku. Pokračovali jsme přes pravěkou osadu Křivolík, kde nás velice zaujaly chýše a další důkazy toho, jak žili lidé dříve. Pak už se blížil náš vytoužený cíl – Kozlovský kopec. Po svačině vyšplhali odvážnější z nás po schodech na rozhlednu a odměnili se výhledem do kraje (bohužel nebyla tento den tak dobrá viditelnost, a tak škoda, že jsme nemohli vidět Sněžku). Někteří se odměnili nějakou dobrůtkou ve výdejním okénku. Po odpočinku nás čekala cesta dolů po červené turistické značce. Cestou jsme měli štěstí na krásnou přírodu a několik živočichů – zahlédli jsme 3 slepýše a dokonce i zmiji, která se naštěstí odplazila pryč. Výlet jsme zakončili u školy – počasí nám přálo, protože předpovídaný déšť přišel až když jsme odpočívali v odpolední družině. Výletu zdar!