Halový pětiboj

    Díky spolupráci s Českým olympijským výborem jsme poprvé dostali pozvánku na halový pětiboj. Ten pořádala v Brně na konci ledna Šárka Kašpárková. Jedná se o jednorázový závod, který je zimní variantou pro Odznak zdatnosti olympijských vítězů. Soutěžilo se v osmičlenných týmech, kde byli zastoupeni po čtyřech chlapci i děvčata. Navíc byli vyhlášeni nejlepší jednotlivci v ročnících 2004 – 2007.

  Postupně se závodilo v trojskoku z místa, hodu medicinbalem a ve třech dvouminutových disciplínách: přeskok přes švihadlo, basketbalový dribling a sedy-lehy. Vše bylo výborně zorganizované a v některých částech pětiboje se nám dařilo více a v některých méně.

     Celkově jsme jako tým obsadili 11. místo z 20 škol. Lepší výsledky pak zaznamenali chlapci v soutěži jednotlivců. Patrik Číž byl 4. v ročníku 2006 a Jirka Kubát skončil hned za ním. Adam Janíček v kategorii o rok mladších žáků nenašel žádného přemožitele a zaslouženě zvítězil!

Daniel Peroutka

Příspěvek byl publikován v rubrice Školní sport a jeho autorem je Druhý stupeň. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.