3.C Preventivní vlak

Milí čtenáři,

konečně tu máme teplé počasí se sluníčkem. Také se nám kvapem blíží prázdniny. Ve škole se učíme o našem těle, o úrazech a nemocích. Všichni už víme, jak je důležitá prevence neboli předcházení vzniku úrazů či nemocí. Využili jsme nabídku Českých drah a zúčastnili jsme se programu zaměřeného na prevenci úrazů na železnici. V prvním vagóně bylo kino, kde jsme viděli některé případy způsobené neopatrností. Vše bylo nafilmováno s herci jen jako, přesto to bylo velmi výstražné a poučné. Ve druhém vagóně byla beseda o značkách, přejezdech a kolejích. Na nástupišti jsme si mohli vyzkoušet srdeční masáž na figuríně. První pomoc je velmi důležitá, ať už ji voláme nebo přímo provádíme. Při cestování vlakem budeme vždy dodržovat bezpečnostní pravidla, při nastupování, vystupování a přecházení mezi nástupišti.

Přejeme všem příjemné cestování vlakem.

Vaši cvrčci