Jeden svět na školách u nás ve škole

Jeden svět na školách, který každoročně pořádá filmové projekce pro žáky základních a středních škol, zavítal v tomto týdnu i do naší školy.

Vzhledem k tomu, že naši prvňáci a druháci se klasických projekcí v Malé scéně neúčastní, proto jako každý rok organizujeme taková setkání s filmem přímo s dětmi v jejich kmenových třídách. V minulých letech jsme již pracovali s filmem „Giovanni – první klučičí akvabela“ a letos s filmem „Malé mužstvo“.

S třídami 2. A, 2. B a 1. B jsem pracovala v úterý 2. 2. 2021, s 1. C a 1. A jsme společně promítali v úterý 9. 2. 2021. Musím přiznat, že jsem byla velmi mile překvapena, jak velký kus práce, od začátku školního roku, naše děti z prvních ročníků společně se svými třídními učitelkami udělaly.

Při našich setkáních si děti zvykají na zcela nové aktivity, při nichž pracujeme ponejvíce s jejich emocemi. Jakmile si děti na styl této práce zvyknou, můžeme je pak již v klidu v dalších letech vzít s ostatními žáky 1. stupně na společné projekce v rámci filmového festivalu na školách.

Mgr. Eva Kohoutková