2. A – Pečeme pizzu

Hurááá! Opět jdeme do naší nové školní kuchyňky! Máme za sebou teorii: společně jsme našli recept, sepsali ingredience, shlédli videonávod. S kamarády jsme se ve skupinkách dohodli, co přineseme, aby naší pizze nic nechybělo.  A v kuchyňce? Našli jsme zde vše, co budeme potřebovat, aby se nám pizza povedla.

A vzali jsme si s sebou další potřebné ingredience:

* dobrou náladu

* šikovné ruce

* chuť pracovat a naučit se něco nového

* ochotu si pomáhat a domluvit se

Míchali jsme přísady podle receptu, hnětli těsto, krájeli rajčata a šunku, ochucovali, váleli, strouhali sýr, hlídali rozpálenou troubu…Celou budovou se linula nádherná vůně a přilákala k nahlédnutí do kuchyňky i pana ředitele, obě paní zástupkyně i naše spolužáky z druhého stupně. Všichni nás obdivovali a říkali, že jsme šikulové. Pizza se nám moc povedla. Ochutnávku jsme nesli domů, abychom se pochlubili naším kuchařským uměním. Všem náramně chutnala a dostali jsme velikou pochvalu.